यस कारण जातको कुराले आलोचनाको शीकार भए गायक रामकृष्ण ढकाल


मनोरन्जन

काठमाडौं, भदौं १३ । यतिखेर निर्णयकको कुर्सीमा बसेर आफ्नो भनाई राख्दा चर्चीत गायक रामकृष्ण ढकाल चौतर्फी आलाचनाको शीकार भएका छन् ।

नेपाल आईडलका प्रतीस्पर्धी नीशान भट्राई,सागर आले, बुद्ध लामा, र प्रताप दास मध्य आफुलाई नीशान भट्राई सवै भन्दा मन पर्ने र उनको नेपाल आईडल बन्ने प्रवल सम्भावना रहेको अभिब्यक्ती दिए लगत्तै उनी माथी सामाजीक संजाल मार्फत बाहुनवादी, पक्षपाती,जातीवादी भन्दै गायक रामकृष्णलाई फाँसी दिईनुपर्ने सम्मको कुरा उठाएका छन् ।

सबैजसो रियालिटी सोमा निर्णायकको भूमिकामा रहेकाहरुलाई कसको परफमेन्स मनपर्‍यो भनेर सोधिन्छ, यसै प्रश्नको जवाफ स्वरुप रामकृष्ण ढकाललाई ‘ पनि यही सोधिएकोमा उनले भने, ‘निशान भट्टराईको गायकी मन पर्ने र प्रताप दासप्रति पनि उनको झुकाव रहेको बताएका हुन् ।

अर्का दुई प्रतियोगी बुद्ध लामा र सागर आलेलाई उनले ‘पक्षपात’ गरे । दर्शकले यस्तै ठम्याए । दर्शकलाई लाग्यो, क्षत्री बाहुनलाई च्यापेर ढकालले जनजातिलाई पाखा लगाए । ढकाललाई ‘बाहुनवादी’को हिलो लेपियो । उनी जनजाति प्रतियोगीप्रति अनुदार रहेको जिकिर गरियो ।

यसले एउटा खेमा खासगरी जनजाति दर्शक, जो बुद्ध लामा र सागर आलेका पक्षधर थिए, उनीहरु नराम्ररी बिच्किए ।