डरपोक नस्किए भारतिय डाक्टर ! कोरोनाको उपचार गर्न छाडेर अस्पतालबाट भागे ७ सय भारतिय चिकित्सक
एजेन्सी : विश्वभर म हा मा रीको रुपमा फैलिरहेको को रो ना भा इ र सको सन्त्रासबाट चिकित्सक नै आ तंकित भएका छन्। भारतको उत्तर प्रदेशमा विभिन्न अस्पतालबाट करिब ७ सय चिकित्सक बेप त्ता भएको समाचार भारतीय मिडियाले प्रकाशन गरेका छन् ।

उपचार गर्न छोडेर अस्पतालबाट भाग्ने चिकित्सकविरुद्ध क डा का रवाही हुने जनाइएको छ। मुलुकमा भा इ र स सं क्र म ण बढिरहेको समयमा उपचारमा खटिनुपर्ने चिकित्सक नै ह रा एपछि चिकित्सक विभागले लापरवाही गरेको भन्दै त्यहाँको सरकारले आपत्ति जनाएको छ।

समाचारमा जनाइएअनुसार उत्तर प्रदेशका धेरै जिल्लामा ड्युटीमा रहेका धेरै चिकित्सकले जानकारीबिना नै काम छोडेका छन्। भा इ र सको ड्यूटीमा रहेका चिकित्सकमाथि निगरानी गर्दा युपीका धेरै जिल्लाका स्वास्थ्य केन्द्रमा करिब ७ सय चिकित्सक ड्युटी बाहिर रहेको पुष्टि भएको हो।

निर्देशनालयले जानकारीबारे सोधीखोजी गर्दा उनीहरु जानकारी बिना नै अस्पताल छोडेको पाइएको हो। सरकारले त्यस्ता चिकित्सकको बर्खास्त प्रक्रिया सुरू गरेको छ। स्वास्थ्य मन्त्रालयका अधिकारीका अनुसार हराइरहेका चिकित्सकलाई अर्को एक महिनाभित्र ब र्खास्त गरिनेछ।

प्राप्त जानकारी अनुसार चिकित्सकले या त अन्य ठाउँमा काम गर्न थालेका छन् वा उनीहरू को रो ना को त्रा स मा काम गर्न नसकेको हो। स्वास्थ्य मन्त्री जयप्रताप सिंहले भने अब यी हराइरहेका डाक्टरविरुद्ध कडा कारबाही गर्ने निर्णय गरेका छन्।

Comments

comments