विश्व स्वास्थ्य संगठनले भन्यो : कोरोना निर्मुलको विकल्प भ्याक्सीन नै हो, स्वाइनफ्लुभन्दा यो १० गुणा खतरनाक


स्वास्थ्य

एजेन्सी- विश्व स्वास्थ्य संगठन (डब्लुएचओ) ले को रो ना भा इ र स सं क्र म ण प्रभावकारी खोप बिना कठिन हुने जनाएको छ । खोप नबन्दासम्म को रो ना को सं क्र म ण पूर्णरुपमा नरोकिने डब्लुएचओको ठहर छ ।

डब्लुएचओका प्रमुख डा. टेड्रोस एदनाम गेब्रियससले पत्रकारहसँग को रो ना भा इ र स स्वाइनफ्लुभन्दा १० गुणा ख त र ना क भएको पनि बताए । तीब्र रुपमा फैलिरहेको को रो ना भा इ र स २००८ को स्वा इ न फ्लु भन्दा १० गुणा ख त र ना क रहेको उनले बताएका हुन् ।

सन् २०१९ को डिसेम्बर अन्तिममा चीनको हुबेई प्रान्तस्थित वुहान शहरमा पहिलो पटक फेला परेको कोभिड–१९ का कारण करिब १ लाख २० हजारको मृ त्यु भएको छ भने । करिब २० लाख मानिस सं क्र मि त छन् । सबैभन्दा बढी मानिसको मृ त्यु र सं क्र म ण अमेरिकामा हुँदा उत्पत्तिस्थल चीनले भने को रा ना माथि नियन्त्रण गरिएको जनाएको छ ।