एप्पलले ल्यायो यस्तो आईफोन, मुल्य थाह पाउँदा तपाईंको होस् उड्नेछ


प्रविधि

एजेन्सी : एप्पलले बिहिबार धेरै प्रतिक्षित रहेको आफ्नो ‘आइफोन एसई’ आईफोन सार्वजनिक गरेको छ। यसमा आइफोन ११ मा प्रयोग गरिएको प्रोसेसर प्रयोग गरिएको छ। ६४ जिबी, १२८ जिबी र २५६ जिबीमा उपलब्ध आइफोन एसईको मोडेल कालो, सेतो र रातो रंगमा उपलब्ध हुनेछ।

यसमा ४.७ रेटिना एचडी डिस्प्ले भएको, टच आइडी भएको, एल्मुनियम र ग्लास डिजाइमा बनेको आइफोन एसई पानी र धुलो प्रतिरोधी छ। ब्याट्री क्षमता सम्बन्धी कुरा गर्दा यसमा फास्ट चार्जिङ र क्यूआइ सर्टिफाइड यसमा वायरलेस चार्जिङको सुविधा छ। १२ मेघापिक्सेल वाइड क्यामरामा इमेज प्रोसेसर र ए१३ बायोनिकको न्युरल इन्जिन प्रयोग भएको छ।

यसमा आइफोन ११ का जस्तै पोट्रेट मोड, लाइटिङ एफेक्ट र देफ्त कन्ट्रोल जस्ता विशेषताहरु समेत छन्। उक्त आइफोनको मूल्य भारतमा ४२ हजार ५०० सय निर्धारण गरिएको छ। कम्पनीले बजारमा यो फोन कहिले उपलब्ध हुन्छ भन्ने बारेमा कही जानकारी दिएको छैन्। अमेरिकामा अप्रिल १७ बाट यसको प्रिअर्डर सुरु हुँदैछ।

नेपाल टेलिकमको अनलिमिटेड भ्वाइस प्याक अफर

आफ्ना प्रियजनसँग मोबाइलमा दिल खोलेर कुरा गर्न मन छ, तर ब्यालेन्स सकिएर दिक्दार बन्नुभएको छ? हालको विषम परिस्थितिमा त झन् धेरै कुरा गर्न मन लाग्छ होला। यो अवस्थामा नेपाल टेलिकमले उपलब्ध गराइरहेका अनलिमिटेड डे भ्वाइस प्याक र अनलिमिटेड नाइट भ्वाइस प्याक अफरहरु प्रयोग गर्न सकिन्छ। यी प्याक प्रयोग गर्दा पैसा सकिने चिन्ता नलिई जति पनि कुरा गर्न सकिने नेपाल टेलिकमले जनाएको छ।

अनलिमिटेड डे भ्वाइस प्याक अन्तर्गत १५ रुपैयाँमा बिहान ५ बजेदेखि साँझ ५ बजेसम्म जतिपनि कल गर्न सकिने टेलिकमले बताएको छ। यो भ्वाइस प्याक खरिद गर्नका लागि सिधै *1415*9*2# डायल गर्नु पर्दछ। यो प्याक लिनका लागि DVUNL लेखेर १४१५ मा एसएमएस गर्न पनि सकिन्छ। यो प्याक एक पटक लिए पछि २४ घण्टाभित्र उपयोग गरिसक्नु पर्छ।

अनलिमिटेड नाइट भ्वाइस प्याक अन्तर्गत १२ रुपैयाँमा राती १० बजेदेखि बिहान ६ बजेसम्म असिमित कुराकानी गर्न सकिन्छ। यो प्याक लिनका लागि *1415*1*5*4# डायल गर्नु पर्दछ। त्यसैगरी NVUNL लेखेर १४१५ मा एसएमएस पठाएर पनि यो प्याक लिन सकिन्छ।

विभिन्न प्याकेज प्राप्त गर्नका लागि *1415# मा डायल गरेर आफूलाई उपयुक्त हुने प्याकेज खरिद गर्न सकिन्छ । नेपाल टेलिकमको वेबसाइट www.ntc.net.np मा प्राप्त हुने विभिन्न प्याकेजमध्ये आफूलाई उपयोगी हुने भ्वाइस प्याक छनौट गरेर पनि प्रयोगमा ल्याउन सकिन्छ। त्यसैगरी कम्पनीको एप ‘नेपाल टेलिकम’ बाट पनि यी प्याकहरु खरिद गरी प्रयोग गर्न सकिन्छ।