सय बर्षीया वृद्धा महिलाले जितिन का’रोनालाई


रोचक

एजेन्सी। इण्डोनेसियामा एक १०० वर्षीया महिलाले को’रोना भाइरस माथि विजय हात पार्न सफल भएकी छिन्। स्थानीय मिडियामा उनलाई इण्डोनेसियाको सब भन्दा पुरानो बिरामी भनेर वर्णन गरिएको छ जसले को’रोनालाई हरा उन सफल भइन । कामतिम नाम गरेकी ती बृद्ध महिला इण्डोनेशियाको दोस्रो ठूलो शहर सुरबयाको सरकारी अस्पतालमा भर्ना भएकी थिइन् ।

लगभग एक महिना देखि डाक्टरको रेखदेखमा रहेको कामतिमलाई अस्पतालबाट डिस्चार्ज गरिएको छ । पूर्वी जाभाका गभर्नर खोफिफा इंदर परवासनले भने, “मलाई आशा छ कि कामतिमको पूर्ण स्वास्थ्य लाभले महामारीको यस चरणमा बाँकी सं’क्रमितहरूलाई पनि साहस दिन्छ।” कामितिमकी बुहारी सीती अमीनाले समाचार एजेन्सी एएफपीलाई बताइन कि उनको स्वास्थ्यमा सुधारको सबैभन्दा ठूलो कारण उनको व्यक्तिगत अनुशासन र आचरणमा अटल रहनुु थियो।

उनले भने, “जहिले पनि डाक्टर र नर्सहरू उनीहरूको बारेमा कुरा गर्थे, उहाँहरू सँधै भन्नु हुन्थ्यो कि कामतिम साहसी छिन्, उनी रोगसँग डराउँदैनन, उनी सामानको ख्याल गर्छिन र समयमै औषधि लिन धेरै सतर्क छिन्, सबै भन्दा ठूलो कुरा उनी सधैँ निको हुन चाहन्थिन्, यस समयमा, एक दिन पनि उनले हिम्मत गुमाउने कुरा गरिनन् ।” अमेरिकाका जान्स हाप्किन्स यूनिभर्सिटीका अनुसार, इण्डोनेशियामा अहिलेसम्म २६ हजार भन्दा बढी मानिसहरु को’रोना भाइरस संक्रमितको पुष्टि भइसकेको छ भने एक हजार ६ सय १३ मानिसहरुको को’रोनाबाट ज्या’न गएको छ ।