क्रिकेट जगतमा हलचल ! २०११ को बिश्वकप फाइनलमा जानीजानी भारतलाई जिताएको खुलासा
Loading...

काठमाडौं । श्रीलंकाका पूर्व खेलकुदमन्त्री महिन्दानन्दा अलुथगामागेले विश्वकप क्रिकेट – २०११ को फाइनलमा फि’क्सि’ङ भएको ग’म्भी’र आ’रो’;प लगाएका छन् । श्रीलंकन अनलाइन पोर्टल न्युज फर्सटसंग कुराकानीमा पूर्व खेलकुदमन्त्रीले त्यो खेल श्रीलंकाले भारतसँग जानी जानी हारेको आ;रो;प लगाएका हुन् । ‘म अहिले क्रिकेटरलाई यसमा संलग्न गर्न चाहन्न, तर केही समूह खेल फि;क्सि;ङ गर्न लागेका थिए’, उनले भनेका छन् ।

२ अप्रिल २०११ मा भारतको मुम्बईस्थति वाङखडेमा भएको फाइनलमा भारतले श्रीलंकालाई ६ विकेटले पराजित गर्दै २८ वर्षपछि विश्वकप जितेको थियो । श्रीलंकाले दिएको २७६ रनको लक्ष्य भारतले ४ विकेट गुमाएर जितेको थियो । सन् २०१० देखि २०१५ सम्म श्रीलंकाको खेलकुदमन्त्री रहेका उनले भनेका छन्, ‘२०११ क्रिकेट विश्वकप फाइनल फि’क्स्ड थियो । म आफूले भनेको कुरामा पक्का छु । म खेलकुदमन्त्री भएको बेला त्यो भएको थियो ।’

‘म देशको ख्याल गर्दै पूरा कुराहरु खोल्न चाहन्न । तर भारत विरुद्धको उक्त खेल हामीले जित्न सक्थ्यौं, उक्त खेल फिक्स्ड थियो’ अलुथगामागेले अगाडि भनेका छन्, ‘ म यो कुरा पुरा जिम्मेवारीपूर्वक भन्छु र वादविवाद गर्न समेत तयार छु ।’ पूर्वखेलकुदमन्त्री अलुथगामागे यो आ’रो’प’ लगाउने दोस्रो व्यक्ति हो ।

यसअघि श्रीलंकालाई सन् १९९६ श्रीलंकालाई विश्वकप जिताएका पुर्वकप्तान अर्जुना रानातुंगाले पनि उक्त फाइनल फि’क्सड भएको बताएका थिए । सन् २०१७ मा उनले यस बारे अ’नु’सन्धा’न’को समेत माग गरेका थिए । ‘जब हामीले खेल हार्‍यौं, मलाई शं’का लागिरहेको थियो । २०११ को फाइनलमा श्रीलंकालाई जे भएको थियो त्यसको अनुसन्धान गर्नुपर्छ’ उक्त खेलको कमेन्ट्री गरेका रानातुंगाले २०१७ मा भनेका थिए ।

तर फाइनलमा श्रीलंकन टिमको कप्तानी गरेका कुमार संगाकाराले भने आ;रो;प;लाई पुष्टि गर्न अलुथगामागेलाई चुनौती दिएका छन् । ‘उनले आफूसँग भएको तथ्य र प्रमाणबारे आईसीसी, एन्टी करप्सन र सेक्युरिटी युनिटमा लगेर जाँच गराउन, ताकि यो आ;रो;पको सबै अ;नुस;न्धा;न होस्’ उनले भनेका छन् ।

Comments

comments