हार्दिक श्रध्दाञ्जलि ! महानायक राजेश हमाललाई शोक, भाई राकेशको निधन


मनोरन्जन

काठमाडौं । अभिनेता राजेश हमाललाई ठूलो शोक परेको छ । उनको परिवारका एक सदस्यले यो सन्सार छोडेका छन् । राजेश हमालका आफ्नै भाई राकेशको निधन भएको हो । राजेशका भाई कलेजोका रोगी थिए । उनको भारतमा उपचार भै रहेको थियो । नयाँ दिल्लीस्थित ह्याम्स अस्पतालमा उपचारका क्रममा राकेशको निधन भएको हमाल परिवारले जानकारी दिएको छ ।

राकेशलाई केही दिनअघि प्लेन चार्टर्ड गरेर दिल्ली पुर्‍याइएको थियो । दिवंगत राकेशका श्रीमती र दुई छोराछोरी छन् । अभिनेता राजेशका एकमात्र रहेका भाइ राकेशको निधन भएसँगै हमाल परिवार शोकमा परेको छ । उनको शवलाई नेपाल ल्याउने विषयका छलफल भइरहेको परिवार श्रोतले जानकारी दिएको छ । अभिनेता राजेश तीन दिदीबहिनी छन् ।

लकडाउनका कारण महानायक हमाल पनि यतिवेला घरमै बसेका छन् । श्रीमतीसंग समय विताईरहेको बेलामा उनलाई भाईको निधनको खबर आएको हो । यतिबेला उनको महानायक पदलाई लिएर नेपाली फिल्म क्षेत्रमा विवाद सुरु भएको छ । दिपा श्री निरौलाले उनको महानाकय पदवीमा शंका उठाएपछि विवाद सुरु भएको हो ।

नेपाली चलचित्र क्षेत्रमा दुई हप्तायता ‘महानायक’ विवाद चलिरहेको छ। अभिनेत्री दिपाश्री निरौलाले राजेश हमाल महानायक नभएको बताएपछि शुरु भएको विवादमा सामाजिक सञ्जालमार्फत चलचित्रकर्मीहरुमाथि गा’ली ग’लौज हुन थालेपछि सोमबार चलचित्रसँग सम्बन्धित विभिन्न सातवटा संगठनलेहरुले सयुँक्त वक्तव्य जारी गर्दै गा’ली ग’लौज नरोकिए कानुनी उपचार खोज्ने चेतावनी दिएका हुन्।

नेपाल चलचित्र संघ, नेपाल चलचित्र कलाकार संघ, नेपाल चलचित्र निर्माता संघ, नेपाल चलचित्र प्राविधिक संघ, नेपाल चलचित्र निर्देशक समाज, नेपाल चलचित्र द्वन्द्व संघ, नेपाल चलचित्र नृत्य संघले सोमबार संयुक्त विज्ञप्ती जारी गर्दै यस्तो चेतावनी दिएका हुन्। कलाकारहरुमाथि अ’श्ली’ल गा’ली गरिएको भन्दै आपत्ति प्रकट गरेका संगठनहरुले साइबर कानुनमार्फत कानुनी उपचार खोजिने चेतावनी दिएका हुन्। सामाजिक सञ्जामा दिपाश्री र दिपकराज गिरीमाथि गा’ली ग’लौज भइरहेको छ।