श्रीमतीको ह’त्या गर्ने रञ्जन कोइरालाको पहिलो अन्तरवार्ता, ‘मलाई लगाइएका सबै आरोप झुटो हो’ (भिडियो हेर्नुस्)


समाचार

काठमाडौं । श्रीमती ह त्या अभियोगमा सर्वस्वसहित कैद भोगिरहेका रञ्जन कोइरालाको सजाय सर्वोच्च अदालतले घटाइ दिएपछि उनी छुटेका छन् । काठमाडौँ जिल्ला अदालतले कोइरालालाई सर्वस्वसहित जन्म कै द गरेको सजायलाई तत्कालीन पुनरावेदन अदालत पाटनले २०७२ मंसिर २३ गते सदर गरेको थियो।

उक्त फैसलाविरुद्ध परेको पुनरावेदनमाथि सुनुवाइ गर्दै सर्वोच्च अदालतले गत असार १५ गते कोइरालालाई तोकिएको सजायमा भारी छुट गर्दै ८ वर्ष ६ महिनामा झारिदियो। त्यसपछि उनी छुटेका छन् । उनी छुटेपछि पहिलो पटक मिडियामा सार्वजनिक भएका छन् । उनले अन्तरवार्ताका क्रममा उनले सबै आरोप झुटो भएको बताएका छन् । उनले आफ्नो श्रीमतीको निधन पुष २७ गते भएको र माघ ८ गते शिक्षण अस्पतालको मु र्दा घरवाट हरेराम ढकालले गीताको शव अन्तिम संस्कार गर्न लिएर गएको बताएका छन् ।उनले गीताको शव दाह संस्कार गरीसकेपछि मात्र आफुलाई डिजाइन गरेर फ सा इएको आरोप लगाएका छन् ।

उनी आफु आइसियुमा भएको बेलामा घटनावारे वयान बनाइएको दावी गरेका छन् । उनले प्रहरीले सुरुमै सत्य अनुसन्धान नगरेका कारण आफुलाई फ सा इएको दावी गरेका छन् । उनले आफ्ना वारेमा बाहिर आएका सबै कुरा झुटो भएको दावी गरेका छन् ।

सर्वस्वसहित जन्म कै द सजाय पाएका कोइराला उक्त अवधि भुक्तानी गरि बिहीबार फुर्तीका साथ डिल्लीबजार कारागारबाट निस्केका छन्। कोइराला सर्वोच्चको फैसलाअनुसार बाहिरिएको केही घण्टामै महान्यायाधीवक्ता कार्यालयले सजाय छुट दिने फैसलाविरुद्ध सर्वोच्च अदालतमा पुनरावलोकनको निवेदन दर्ता गरेको छ।

अन्तरवार्तामा रञ्जनका छोरा पनि सहभागी भएका छन् । उनले आफुले श्रीमती गीता ढकालको ज्यान नलिएको दावी गरेका छन् । उनले गीताका बुवाले माघ ८ गते दाह संस्कार गरेको र त्यतीवेला हरेरामले शव लिएर गएको उनको दावी छ । उनले आफु निर्दोश भएकै कारण सर्वोच्च अदालतले न्याय दिएको दावी गरेका छन् । उनले आफु फौजी भएका कारण आफुले अदालतको फैसला मान्ने बताएका छन् ।

उनी भन्छन् माघ ८ गते सम्म जिवित भएको मेरो श्रीमतीलाई पुष २७ गते म रे को भनेर कसरी प्रमाणीत गरियो ? उनले प्रतिप्रश्न गरे । बुवासंगै मिडियामा आएका उनका छोराले पनि आफ्नो वुवा निर्दोश भएको बताए । उनले आफ्नो आमा हराएको भनेर मामाघर जाँदा पनि हजुरवुवाले चासो नदेखाएको बताए ।