भारतको नक्कली अयोध्यामा राम मन्दिर शिलान्यास, नेपालको जनकपुरधाममा दिपावली


समाचार

जनकपुरधाम । भारतको अयोध्यामा वर्षौंको प्रतिक्षापछि राम मन्दिरको शिलान्यास गरिएको खुसियालीमा जनकपुरधाममा भव्य दीपोत्सव भएको छ ।माता सीताको ससुराली अयोध्यामा मन्दिरको शिलान्यास भएको अवसरमा खुसी व्यक्त गर्दै जनकपुरधामको जानकी मन्दिरसहित नगरमा दीपावली मनाइएको हो ।

भारतको सर्वोच्च अदालतले अयोध्यामा राम मन्दिर निर्माणका लागि आदेश दिएपछि त्यहाँ भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीले चाँदीको ईटा राखेर राम मन्दिरको शिलान्यास गरेका छन् । सोही अवसरमा जानकी मन्दिरमा सीतारामको नारासहित जानकी मन्दिरका पूजारीहरुले मन्दिर परिसरभरी दीप प्रज्वलन गरेका थिए ।

यता जानकी चोकका युवाहरुले समेत चोकमा जय श्री सीयारामा लेखिएको रंगोली बनाएर दीप प्रज्वलन गरेका छन् । अयोध्यामा रामको मन्दिरको शिलान्यास हुनु सम्पूर्ण मिथिलावासीका लागि खुसीको अवसर रहेकोले आफूहरुले दीपोत्सव गरेको युवा सुशिल कर्णले बताए ।

युवाहरुले चोकमा रंगोली बनाउनुका साथै सडक पेटी भरी दीप प्रज्वलन गरेका थिए ।यस अघि अयोध्यामा राम मन्दिरको शिलान्यास भइरहँदा जानकी मन्दिरमा रामधुन बजाइएको थियो । राम मन्दिरको भूमि पुजनको खुशियालीमा जानकी मन्दिरमा भजन किर्तन भएको जानकी मन्दिरका पुजारी ऋषिकेश झाले बताए । राम मन्दिरको भूमि पुजनमा जानकी मन्दिरका महन्थ राम तपेश्वर दास वैष्णव समेत सरिक भएका थिए ।