सुपर फ्लप भारतिय पुर्व क्रिकेट आकाश चोपडा भन्छन् सन्दीप दिल्लीको प्लेइङ-११ मा पर्दैनन्


क्रिकेट

युएई : भारतमा सन् २००८ बाट हरेक वर्ष सञ्चालन भइरहेको इण्डियन प्रिमियर लिग (आईपीएल) क्रिकेट प्रतियोगिता यसपटक युएईमा आयोजना हुँदैछ। १९ सेप्टेम्बर (शनिबार)बाट सुरु हुने बहुचर्चित यस प्रतियोगिताका लागि अहिले विश्वभरका ख्याति प्राप्त क्रिकेटर युएईमा छन्।

नेपालका चर्चित लेगस्पिनर सन्दीप लामिछानेले समेत सन् २०१८ बाट आईपीएलमा सहभागिता जनाउँदै आएका छन्। अघिल्ला वर्षहरु झैँ सन्दीप यसपटक पनि दिल्ली क्यापिटल्सबाट आईपीएल खेल्नेछन्। सन्दीप आईपीएल खेल्ने एक मात्र नेपाली क्रिकेटर हुन्।

भारतका चर्चित क्रिकेट कमेन्टेटर आकाश चोपडाले केही दिनअघि दिल्लीको सम्भावित प्लेइङ–११ सार्वजनिक गरे। जसमा उनले सन्दीपलाई समावेश गरेका छैनन। आकाशले लेगस्पिनर सन्दीपको स्थानमा भारतका अनुभवी खेलाडी अमित मिश्रालाई स्थान दिएका छन्। आकाशले रविचन्द्र आश्विन, अक्षर पटेल र अमितलाई प्लेइङ सेटमा राख्दा सन्दीपलाई बाहिर राखेका हुन्।

आकाशले दिल्लीले ३ विदेशी खेलाउने अनुमान गरेका छन्। सिम्रन हिट्मायर, एलेक्स क्येरी र कागीसो राबाडलाई प्लेइङ–११ मा समेट्दै आकाशले प्लेइङ–११ तयार गरेका थिए। आकाशले सार्वजनिक गरेका खेलाडीमा शिखर धवन, पृथ्वी शाह, श्रेयस ऐयर, सिम्रन हिट्मायर, ऋषभ पन्त, एलेक्स केरी, रविचन्द्रन आश्विन, अक्षर पटेल, अमित मिश्रा, इशान्त शर्मा र कागीसो रवाडा रहेका छन्।

यद्यपी, आकाशले सन्दीपको तारिफ भने गरे। क्यारेबियन प्रिमियर लिगमा सन्दीपले उत्कृष्ट प्रदर्शन गरेको आकाशले बताए। आकाशले यस पटक दिल्लीमा थुप्रै विकल्प रहेको कारण सन्दीप लगायत अन्य उत्कृष्ट खेलाडी मैदान बाहिर रहने सम्भावना समेत रहेको औँल्याएका छन्।