यस्तो छ मुम्बई इन्डियन्स र चेन्नई सुपर किङ्स बिचको ‘हेड टु हेड’


क्रिकेट

काठमाण्डाै – इन्डियन प्रिमियर लिग (आईपीएल) ट्वान्टी ट्वान्टी क्रिकेटको १३ औं संस्करण आजदेखि सुरु हुँदैछ । यूएईको आबुधाबीमा पहिलो खेलमा साविक विजेता मुम्बई इन्डियन्स र उप-विजेता चेन्नई सुपर किङ्सबीचको खेल हुनेछ । मुम्बई र चेन्नईबीचको खेल नेपाली समयअनुसार बेलुका पौने ८ बजे शेख जायद स्टेडियममा सुरु हुनेछ ।

हाल सम्मको आइपिएलमा सबै भन्दा धेरै फाइनल खेलेका दुई टिम मुम्बई र चेन्नईबीचको यो उद्घाटन खेल रोचक हुने हुने छ । यस खेललाई महेन्द्र सिंह धोनी भर्सेज रोहित शर्माको रुपमा पनि लिइएको छ । चेन्नई र मुम्बईबीचका अहिलेसम्मका हेड टु हेड हेर्दा यी दुई टिम २८ पटक प्रतिस्प्रधि बनेका छन् । जसमा मुम्बईले १७ खेल जितेको छ भने चेन्नईले ११ खेल जितेको छ ।

मुम्बई आइपिएल इतिहासमा सबै भन्दा धेरै उपाधि हात पार्ने टिम हो । मुम्बईले आइपिएलमा अहिले सम्म ५ पटक फाईन खेलेको छ । जसमा ४ पटक उपाधि हात पारेको छ भने यता चेन्नईको पनि आइपिएल इतिहास राम्रै छ । चेन्नईले पनि तीन पटक आईपिएल उपाधि जितेको छ भने ८ पटक फाईनल खेलेको छ ।

चेन्नईको टीम : महेन्द्रसिंह धोनी (कप्तान), मुरली विजयी, मोनू कुमार, आरसाइ किशोर, ऋतुराज गायकवाड, अम्बाती रायडु, फाफ डुप्लेसी, शेन वाटसन, केदार जादभ, डावेन ब्राभो, रविन्द्र जडेजा, लुंगी एन्गीडी, दीपक चहर, पियुष चावला, इमरान ताहिर, मिचेल सान्टनर, जोस हजेलवूड, शार्दुल ठाकुर, साम करन, एन जगदिशन, केएम आसिफ,कर्ण शर्मा ।

मुम्बई इण्डियन्स : रोहित शर्मा (कप्तान), सूर्यकुमार यादव, अनमोलप्रित सिंह, , इशान किसन, आदित्य तारे, क्वेंटन डिकक, राहुल चहर, अनुकुल रोय, जयन्त यादव, ट्रेन्ट बोल्ट, नाथन कोल्टर निल,शेर्फान रुदरफोर्ड, क्रिस लीन, सौरभ तिवारी, केरन पोलार्ड, हार्दिक पाण्डेय, क्रुनाल पाण्डेय, दिग्विजय देशमुख, बलवन्त राज सिंह, धवल कुलकर्नी, मिचेल म्याकलेनाघम, जसप्रित बुमराह, मोहसिन खान ।