आइपिएलको उद्‍घाटन खेलमा चेन्नाईले टस जितेर बलिङ रोज्यो ! यस्तो छ दुबै टिमको प्लेईङ ईलाभेन


क्रिकेट

काठमाडौं, ३ असोज । यस संस्करणको इन्डियन प्रिमियर लिग (आइपिएल) क्रिकेट प्रतियोगिताको उद्‍घाटन खेलमा साविक विजेता मुम्बई इन्डियन्सले चेन्‍नई सुपर किङ्सको सामना गर्दै छ । खेलमा चेन्नाईले टस जितेर पहिले बलिङ रोजेको छ । गत संस्करणको फाइनलमा यी दुवै टोली खेलेका थिए जसमा मुम्बईले एक रनको रोमाञ्‍चक जीत हात पार्दै चौथोपटक उपाधि उचाल्न सफल भएको थियो ।

आइपिएलका १२ वटा सिजनहरुमा मुम्बईले ४ पटक तथा चेन्‍नईले तीनपटक उपाधि जित्दा कोलकाता नाइट राइडर्सले दुई पटक तथा डेक्कान चार्जर्स राजस्थान रोयल्स र सनराइजर्स हैदराबादले एक-एकपटक उपाधि जितेका छन् । किङ्स इलाभेन पञ्‍जाव, दिल्ली क्यापिटल्स र रोयल च्यालेन्जर्स बेङ्गलोरले भने उपाधि जित्‍न सकेका छैनन् ।

चेन्नईको टीम : महेन्द्रसिंह धोनी (कप्तान), मुरली विजयी, मोनू कुमार, आरसाइ किशोर, ऋतुराज गायकवाड, अम्बाती रायडु, फाफ डुप्लेसी, शेन वाटसन, केदार जादभ, डावेन ब्राभो, रविन्द्र जडेजा, लुंगी एन्गीडी, दीपक चहर, पियुष चावला, इमरान ताहिर, मिचेल सान्टनर, जोस हजेलवूड, शार्दुल ठाकुर, साम करन, एन जगदिशन, केएम आसिफ,कर्ण शर्मा ।

मुम्बई इण्डियन्स : रोहित शर्मा (कप्तान), सूर्यकुमार यादव, अनमोलप्रित सिंह, , इशान किसन, आदित्य तारे, क्वेंटन डिकक, राहुल चहर, अनुकुल रोय, जयन्त यादव, ट्रेन्ट बोल्ट, नाथन कोल्टर निल,शेर्फान रुदरफोर्ड, क्रिस लीन, सौरभ तिवारी, केरन पोलार्ड, हार्दिक पाण्डेय, क्रुनाल पाण्डेय, दिग्विजय देशमुख, बलवन्त राज सिंह, धवल कुलकर्नी, मिचेल म्याकलेनाघम, जसप्रित बुमराह, मोहसिन खान ।