खुसिको खबर ! किरण चेमजोङले लगातार तेस्रो पटक मोटो रकम पारिश्रमिक लिएर भारतिय लिग खेल्ने


खेलकुद

काठमाडौं । नेपाली राष्ट्रिय फुटबल टिमका नम्बर एक गोलकिपर किरण चेमजोङले भारतको आइ-लिग खेल्ने क्लब पञ्जाव एफसीबाट तेस्रो सिजन खेल्ने भएका छन्। किरण र पञ्जावबीच आइ-लिग २०२०-२१ का लागि सम्झौता भएको हो। सम्झौता नवीकरण भएपछि पञ्जाव र किरणले खुसी व्यक्त गरेका छन्।

यसअघि किरणले अघिल्लो सिजनमा पनि पञ्जावबाटै खेलेका थिए। उनले गत सिजनको लिग कोरोना भाइरसले प्रभावित हुनुअघि लिगका १६ वटै खेल खेलेका थिए। गत सिजन एक खेलमा म्याच अफ म्याच भएका किरणले तीन क्लिनसिट राखेका थिए। किरणले यसअघि २०१७ को सिजनको अन्त्यमा पञ्जावबाट खेलेका थिए। त्यतिबेला उनले ८ खेल खेलेका थिए।

गत वर्ष किरण र माल्दिभ्सको पहिलो डिभिजनको क्लब टिसी स्पोर्टसबीच भएको सम्झौता रद्द भएको थियो। रद्दपछि नयाँ क्लबको खोजीमा रहेका किरण भारतीय क्लबमा पुगेका थिए। टिसी स्पोर्ट्सले राष्ट्रिय टिमको खेल छाडेर माल्दिभ्स आउन आग्रह गरेको थियो। तर किरणले नेपालको मलेसिया र चाइनिज ताइपेईविरूद्धको मैत्रीपूर्ण खेलका कारण माल्दिभ्स आउन नसक्ने बताएका थिए। एन्फाले पनि क्लबलाई पत्राचार गरेको थियो। तर क्लबले भने सम्झौता नै रद्द गर्‍यो।

२०१७ मा टिसीबाट पहिलो सिजन खेलेका किरणले प्रेरणादायी खेल पस्केका थिए। त्यतिबेला टिसी स्पोट्सले माल्दिभ्सको माथिल्लो डिभिजनमा दोस्रो स्थान हात पारेको थियो। २०१७ को अन्त्यमा किरणले पञ्जावबाट केही महिना खेलेका थिए। पछि फेरि उनी टिसी स्पोर्ट्समै आबद्ध भएका थिए।