बिग ब्यास लिगको नियममा ठुलो परिवर्तन, सन्दिप लामिछानेलाई फाईदा नै फाईदा


क्रिकेट

काठमाडौँ । अस्ट्रेलियाको चर्चित बिग बाश लिग टी-२० लिगमा तीन नयाँ नियम लागु गरिने भएको छ । यी नयाँ नियमले टी-२० क्रिकेटलाई थप रोमान्चक बनाउने विश्लेषण गरिएको छ । आगामी डिसेम्बर १० देखि शुरु हुने बिग बाश लिगमा पावर सर्ज, द एक्स फ्याक्टर र बाश बुस्ट गरी तीन नियम लागु हुने भएका छन् ।

अन्य क्रिकेट खबरहरु

अब अन्तर्राष्ट्रिय क्रिकेट खेल्न कम्तीमा १५ वर्ष हुनैपर्ने, यस्तो अचम्मको छ कारण

आईपिएल खेलेर ३२ लाख कमाएका सन्दिपले होबार्ट हुरिकेन्सबाट बिग ब्यास खेले बापत कति रकम पाउँछन् त ?

यी हुन् सन्दिपसँगै होबार्ट हुरिकेन्सबाट यो शिजनमा खेल्ने स्टार खेलाडीहरु, टिम पेन कप्तान ( सुची सहित )

आईपिएल खेल्न नपाएर निराश बनेका सन्दिपले होबार्टसँग अनुबन्ध भएपछि खुसि हुदै भने : ‘ सम्मानित भएको महसुस भयो ‘

दिल्लीले अर्को शिजनको आईपिएलमा पनि सन्दिपलाई खरिद गर्ने संकेत दियो

सन्दिपलाई एक खेल पनि नखेलाउन दिल्लीले अन्ततः भन्यो : ‘धन्यवाद सन्दिप’

किङ स्मिथले दिए भारतिय बलरहरुलाई चेतावनी, भन्छन् : ‘ कमजोर भारतिय बलरहरु देखि कोहि डराउदैनन् ‘

आईपिएलमा फ्लप भएपछि धोनीले सुरु गरे कुखुरा पालन

नेपाललाई बिश्वकपमा पुर्याउने पुबुदुले भने : ‘म पुन: नेपाली क्रिकेट टिमको कोच बन्न चाहन्छु’

पावर सर्ज नियममा यस अघि हुने ६ ओभरको पावर प्लेलाई शुरुको चार ओभरमा सिमित गरिएको छ भने बाँकी २ ओभर ब्याटिंग गर्ने टिमले ११औ ओभरदेखि कुनै पनि बेला पावर प्लेको रुपमा लिन सक्ने छ । त्यस्तै दोस्रो नियम एक्स फ्याक्टरमा खेलाडी परिवर्तन गर्न पाइने भएको छ । यसका लागि टिमको पहिलो इनिंगको १० ओभर सकिएपछि एक्स फ्याक्टर खेलाडीलाई प्लेइङ इलेभेनमा रहेको कुनैपनि खेलाडीसँग परिवर्तन गर्न सकिने छ ।

टिममा रहेका १२औ र १३औ खेलाडीलाई एक्स फ्याक्टर खेलाडीको रुपमा टिमले आफ्नो रणनीति अनुसार रिप्लेस गर्न सक्ने छन् । तर यसका लागि टिमले ब्याटिंग नगरेको र एक ओभरभन्दा बढी बलिङ नगरेको खेलाडीलाई मात्र भित्र्याउन रिप्लेस गर्न सक्ने छन् । त्यस्तै तेस्रो नियम बाश बुस्टमा आधाचार इनिंगसम्म टिमले गरेको प्रदर्शनका आधारमा एक बोनस अंक दिइने भएको छ ।

जस्तो दोस्रो इनिंगमा ब्याटिंग गरिरहेको टिमले १० ओभरमा विरोधी टिमले १० ओभरमै बनाएको रन भन्दा धेरै रन बनाएमा एक अंक बोनस पाउने छ भने कम रन बनाएमा विरोधी टिमले एक बोनस अंक पाउने छ । ८ टिमले भाग लिने यस सिजनक बिग बाश लिग डिसेम्बर १० देखि फेब्रुअरी ६ सम्म हुने छ ।

यो शिजनमा नेपाली स्टार स्पिनर सन्दिप लामिछानेले होबार्ट हुरिकेन्सबाट खेल्दैछन् । यो नियमले सन्दिपलाई पनि केहि फाईदा हुने अनुमान गरिएको छ ।