आईपिएलमा किङ कोहलीले पाउने रकमले पिएसएलको सबै टिम किन्न सकिने, हेर्नुस आईपिएल र पिएसलको तुलना


क्रिकेट

नयाँ दिल्ली: आईपीएल २०२० मा, मुम्बई इन्डियन्सले फेरि एकपटक आफ्नो जीत हासिल गर्‍यो र मुम्बई इन्डियनले पाँचौँ पटक आईपीएलको उपाधि जित्यो। आईपीएलको एक हप्ता पछि, पाकिस्तान सुपर लीगको पाँचौं सत्र पनि समाप्त भयो।

यो पहिलो पटक हो जब दुबै कराची किंग्स र लाहोर कलंदरस टोली पाकिस्तान सुपर लीगको फाइनलमा पुगेका थिए र यस पटक पिएसएलको उपाधि कराची किंगहरूले जितेको थिए। यो लिग पूर्ण रूपमा पाकिस्तानमा आयोजित भएको हो। प्लेऑफ चरण लिग चरण पछि करिब ८ महिना पछि पुन: पिएसएलका खेलहरु भएका हुन् ।

सुरुदेखि नै पीएसएललाई आईपीएलसँग तुलना गरिएको छ। यद्यपि प्रायोजकहरू मार्फत भुक्तानी गरिएको र कमाएको रकम पूर्ण रूपमा फरक छ। आईपिएलको अन्यलीगहरूसँग तुलना कहिले हुनै सक्दैन । तर यहाँ हामीले पिएसएल र आईपिएलबिच केहि तुलना गरेका छौ ।

इनामको पैसाको बारेमा कुरा गर्दा आईपीएल पीएसएल भन्दा धेरै अगाडि छ। यसको कारण आईपीएलको राम्रो फ्यान फॉलोइंग र स्तर हो। आईपीएल २०२० विजेता टीम मुम्बई इन्डियन्सले यसपटक २० करोड भारु कमायो भने उपविजेता दिल्ली टीमले १२.५ करोड भारु कमायो। जबकि पीएसएलका विजेता कराची किंग्सले ३ करोड ७५ लाख भारु र उपविजेता टीम लाहौर कलंदरले १ करोड भारु कमाए।

अन्य क्रिकेट खबरहरु

बिग ब्यास लिगको नियममा ठुलो परिवर्तन, सन्दिप लामिछानेलाई फाईदा नै फाईदा

दिल्लीले अर्को शिजनको आईपिएलमा पनि सन्दिपलाई खरिद गर्ने संकेत दियो

नेपाललाई बिश्वकपमा पुर्याउने पुबुदुले भने : ‘म पुन: नेपाली क्रिकेट टिमको कोच बन्न चाहन्छु’

बिग ब्यास लिगको नियममा ठुलो परिवर्तन, सन्दिप लामिछानेलाई फाईदा नै फाईदा

सन्दिपले बिग ब्यासका सुरुवाति चार खेल खेल्न नपाउने, यस्तो छ कारण

जबकि प्लेयर अफ द टूर्नामेन्ट, सर्वश्रेष्ठ ब्याट्सम्यान, सर्वश्रेष्ठ बलर, सर्वश्रेष्ठ फिल्डर, सर्वश्रेष्ठ कीपर र उदीयमान खेलाडी जस्ता व्यक्तिगत पुरस्कारले १० लाख भारु प्राप्त गरे । आईपीएल २०२० मा, ओरेन्ज क्याप विजेता, पर्पल क्याप विनर, सर्वाधिक मूल्यवान खेलाडी, उभरते खेलाडी, उच्चतम सिक्स पुरस्कार, पावर प्लेयर अवार्ड्सले पनि १० लाख भरु नै प्राप्त गरे ।

पिएसएलले आईपिएलसँग व्यक्तिगत पुरस्कारमा बराबर भुक्तानी गर्दै छ तर तेस्रो र चौथो स्थानमा रहेका टोलीका लागि पुरस्कार पैसाको मामलामा धेरै पछाडि छ। आईपिएलमा सनराइजर्स हैदराबाद र रोयल चेलेन्जर बेङ्लोरले तेस्रो र चौथो स्थानमा थिए, उनिहरुले पनि करिब ८/८ करोड भारु पाए। जबकि पिएसएलमा तेस्रो र चौथो स्थानका टीमहरूलाई कुनै रकम दिइएन। यी दुबै टोलीहरूले व्यक्तिगत रूपमा पिएसएलमा प्रस्ताव गरिएको सम्पूर्ण पुरस्कार रकम भन्दा बढी प्राप्त गर्‍यो गरे।