डा. बाबुराम भट्टराई भन्छन् : ‘म प्रधानमन्त्री भएको भए उखु किसानलाई एक दिनमा भुक्तानी दिन्थें ‘


समाचार

काठमाडौं : पूर्वप्रधानमन्त्री एवं जनता समाजवादी पार्टीका संघीय परिषद् अध्यक्ष डा. बाबुराम भट्टराईले आफू प्रधानमन्त्री भएको भए उखु किसानका माग एक दिनमा पूरा गर्ने दाबी गरेका छन। उखु किसानले पाउन बाँकी ९० करोड रुपैयाँ सरकारले नै दिएर चिनी मिलसँग सरकारले असुल गर्न सक्ने उनले बताए ।

जसपाले आइतवार काठमाडौंमा आयोजना गरेको वि’रोध कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै भट्टराईले उखु किसानलाई दिने एक अर्ब रुपैयाँ मन्त्रालयको जगेडा कोषबाट पनि निकाल्न सकिने बताएका हुन्। भट्टराईले सरकार भ्र’ष्टाचार गर्नमा तल्लिन रहेको आ’रोप लगाए।

म्युटेसन भएर को’रोना भाइरसको नयाँ स्वरूप आउन लागेको भन्दै उनले तोकिएको मितिमा प्रतिनिधि सभा चुनाव नहुने दा’बी गरे । भट्टराईले चुनाव हुन्छ र ठूलो पार्टी बन्छु भन्ने भ्रममा नपर्न कांग्रेसलाई सुझाव दिए । प्रतिनिधि सभाको पुनःस्थापनाबाट मात्र लिक बाहिर गएको संविधान ट्रयाकमा आउने उनको भनाइ थियो ।