संकटमा परेको भारतलाई बर्षाले बचायो, दोस्रो दिन पनि भारतको खराब प्रदर्शन


क्रिकेट

काठमाडौं : भारत र अस्ट्रेलियाको चौथो टेस्टको आज दोस्रो दिन चलिरहेको छ । दोस्रो दिनको दोस्रो सेसन चलिरहँदा अस्ट्रेलियाको पहिलो इनिङ सकिएर भारत पहिलो इनिङ ब्याटिङ गरिरहेको छ । पानी परेर खेल प्रभावित बन्नुअघि भारतले २ विकेटको नोक्सानीमा ६२ रन बनाएको छ ।

ओपनर ब्याट्सम्यान रोहित शर्मा ४४ र शुभम् गिल ७ रन बनाएर आउट भए । चेतेश्वर पूजारा ८ र कप्तान अजिंक राहाने २ रन बनाएर क्रिजमा छन् । दोस्रो दिनको खेल सुरु हुँदा अस्ट्रेलिया ५ विकेट गुमाएर २७४ रनको अवस्थामा थियो । कप्तान टिम पाइन ३८ र युवा व्याट्यम्यान क्यामरोन ग्रीन २८ रनको अवस्थामा थिए ।

अस्ट्रेलियाका लागि मार्नस लाबुशेनले सबैभन्दा बढी १०८ को योगदान गरे । उनले २०४ बलमा ९ चौकासहित १०८ रन बनाएका हुन्। टिम पाइनले ५०, क्यामरोन ग्रीनले ४७, म्याथ्यु वेडले ४५, स्मीथले ३६ रन जोडे । त्यसैगरी बलर नाथोन लियोनले २४ रन बनाउँदा मिचेल स्टार्क २० रनका साथ नट आउट रहे ।

भारतका लागि भारतका लागि टी नटराज, वासिङटन सुन्दर र सार्दुल ठाकुरले ३–३ विकेट लिए । तीनै जना अन्य खेलाडी घाइते भएपछि चौथो टेस्मा टोलीमा समेटिएका हुन् । एक विकेट मोहमद सिरजले लिए ।

पहिलो इनिङ ब्याटिङ गरिरहेको भारतले यो खरब तयार पार्दासम्म १ विकेट गुमाएर ३२ रन बनाएको छ । ओपनर सुभमान गिल ७ रन बनाएर आउट भए । अर्का ओपरन रोहित शर्मा र तेजश्वर पुवारा ब्याटिङ गरिरहेका छन् । ४ खेलको टेस्ट श्रंखलामा पहिलो टेस्ट अस्ट्रेलिया, दोस्रो भारतले जितेको थियो । तेस्रो बराबरीमा सकिएको थियो । चौथो टेस्ट जित्ने टोलीले श्रंखला आफ्नो पक्षमा पार्नेछ ।