‘द हन्ड्रेड’ क्रिकेट जुलाई २१ बाट, सन्दिपले पाउँदैछन् अहिलेसम्मकै मोटो रकम


क्रिकेट

काठमाडौं । पहिलो संस्करणको ‘द हन्ड्रेड’ (१०० बलको फ्रेञ्चाइज क्रिकेट प्रतियोगिता) मा नेपालका युवा लेग स्पिनर सन्दीप लामिछाने आबद्ध ओभल इन्भिसिबल्स र म्यानचेस्टर ओरिजिनल्सबीच उद्‌घाटन खेलमा प्रतिस्पर्धा हुने भएको छ।

उद्घाटन खेल आगामी जुलाई २२ मा हुनेछ। अगस्ट १८ सम्म समूह चरणका हुनेछन्। अगस्ट २१ मा फाइनल खेल हुनेछ। गत वर्ष नै आयोजना हुने भनिएको प्रतियोगिता कोरोना भाइरसका कारण स्थगित भएको थियो।

सन्दीप २०२१ का लागि ओभलमा रिटेन भएका थिए। गत सिजन सन्दीपले राखेको १ लाख पाउन्ड (१ करोड ५२ लाख ५ हजार रुपैयाँ) मा ओभलले आबद्ध गरेको थियो।

,

‘द हन्ड्रेड’ मा बर्मिङघम फोनिक्स, लन्डन स्पिरिट, म्यानचेस्टर ओरिजिनल्स, नर्दन सुपरचार्जर्स, ओभल इन्भिसिबल्स, साउदन ब्रेभ, ट्रेन्ट रकेन्स र वेल्स फायर गरी ८ टिमको सहभागिता रहनेछ। टी–२० क्रिकेटको लोकप्रियतासँगै इसिबीले नयाँ फर्म्याटको क्रिकेट प्रतियोगिता गर्न लागेको हो।

सन् २०१८ मा इसिबीले १०० बलको क्रिकेट प्रतियोगिता गर्ने घोषणा गरेको थियो। पहिलो १५ ओभर ६–६ बलको हुने र अन्तिम ओभर १० ओभरको हुने भनिएको थियो। तर यो प्रस्ताव नियम परिवर्तन गरिएको छ। ‘द हन्ड्रेड’ मा दुवै टिमले १००–१०० बल खेल्नेछन्। १०–१० बलमा इन्ड चेन्ज गरिनेछ (एउटा इन्डबाट १० बल गरिनेछ)।

एक बलरले ५ वा १० बल निरन्तर गर्न पाउनेछ। एक बलरले एक खेलमा बढीमा २० बल गर्न पाउनेछ। खेलमा पहिलो २५ बलको पावरप्ले हुनेछ। पावरप्लेमा ३० यार्डको सर्कलबाहिर २ फिल्डर मात्र राख्न पाइनेछ।