चौथो टेस्ट अगाडि भारतलाई लाग्यो ठुलो झड्का, यी स्टार क्रिकेटर बाहिरिए


समाचार

काठमाडौं । भारतीय तीब्र गतिका बलर जसप्रीत बुमराह इंग्ल्याण्डविरुद्धको चौथो टेष्ट क्रिकेट नखेल्ने भएका छन्। उनले व्यक्तिगत कारण देखाएर उक्त खेल खेल्न नसक्ने भन्दै भारतीय क्रिकेट कन्ट्रोल बोर्ड (बीसीसीआई) समक्ष अपिल गरेका थिए। बीसीसीआईले उनको अपिल स्वीकार गरेको छ।

भारत र इंग्ल्याण्डबीच चौथो तथा अन्तिम टेष्ट अहमदावादस्थित नरेन्द्र मोदी स्टेडियममा हुनेछ। भारतले टेष्ट सिरिजमा २–१ को अग्रता बनाएको छ। पहिलो टेष्ट इंग्ल्याण्डले जितेको थियो भने दोस्रो र तेस्रो टेष्ट भारतले जितेको थियो। बुमराहले जारी सिरिजमा दुई टेष्ट खेलेकोमा ४ विकेट लिएका थिए।

पीएसएलमा राशिदको ठाउँमा सन्दीप खेल्दै, आजै पाकिस्तान जाँदै

नेपाली राष्ट्रिय क्रिकेट टोलीका लेग स्पीनर सन्दीप लामिछाने पाकिस्तान सुपर लिग (पीएसएल) खेल्न त्यसतर्फ लागेका छन् । उनले लाहोर कलन्दर्सबाट प्रतियोगिता खेल्नु हुनेछ । लामिछानेका व्यवस्थापक रमन शिवाकोटीका अनुसार शुक्रबार साँझमात्र सन्दीपले पीएसएल खेल्ने पक्का भएको हो । लामिछानेलाई राशिद खानको ठाउँमा बाँकी खेल खेलाउने लाहोर कलन्दर्सले निर्णय गरेको हो ।

जिम्बावे विरुद्धको टेष्ट र टी २० सिरिजका कारण अफगानिस्तानी क्रिकेट खेलाडी खानले पीएसएलको बीचमा नै प्रतियोगिता छोड्नुपरेको हो । उनको स्थानमा लाहोरले लामिछानेलाई छनोट गरेको हो । लामिछाने कतार एअरवेजमार्फत दोहा हुँदै कराँचीतर्फ लागेका हुन्‌ ।

यसअघि लामिछाने पीएसएलको ड्राफ्टमा सर्वाधिक महँगो प्लाटिनम श्रेणीमा रहेका थिए । लाहोर कलन्दर्सले जारी प्रतियोगितामा तीन खेल खेलेकोमा दुईमा जीत तथा एकमा हार ब्यहोरेको छ। लाहोर कलन्दर्स लिगको तेस्रो स्थानमा रहेको छ।