अब प्रचण्डलाई साथ नदिने माओवादी नेताहरुको घोषणा


समाचार

काठमाडौं : सर्वोच्च अदालतको फैसलासँगै नेकपाबाट माओवादी केन्द्रका नेतामा परिणत भएका नेताहरुले प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको साथ नछोड्ने घोषणा गर्नुभएको छ । माओवादीका नेताहरु गृहमन्त्री रामबहादुर थापा बादल, टोपबहादुर रायमाझी, लेखराज भट्ट, मणि थापा, गौरीशंकर चौधरी, दावा तामाङलगायतका मन्त्री र नेताहरूले ओलीको साथ नछाड्ने घोषणा गर्नुभएको हो।

उहाँहरुले पदका लागि ओलीलाई साथ नदिएको भन्दै देश बनाउने सहि विचार, सिद्धान्त र कम्युनिष्ट आन्दोलन लागि साथमा उभिएको बताउनु भयो । सर्वोच्च अदालतको फैसला आएपछि प्रधानमन्त्री ओलीले एमालेका केही नेतासहित उहाहरुसँग सामुहिक छलफल गर्नुभएको थियो । छलफलमा प्रधानमन्त्री ओलीले पहिला उहाँहरुको विचार सुन्नु भएको थियो । सबै नेताहरुले अब एमालेमै रहने घोषणा गर्नुभएको थियो ।

एमालेमै रहने भएपछि अध्यक्ष समेत रहनु भएका प्रधानमन्त्री ओलीले पार्टीभित्र नयाँ जिम्मेवारी दिने बताउनु भएको एक नेताले जानकारी दिनुभयो । सबैजनाले आफूहरू मन्त्री पदका लागि ओली पक्षमा नलागेको भन्दै विचार, सिद्धान्त र कम्युनिष्‍ट आन्दोलन अघि बढाउने सवाल भएकाले प्रचण्डसँग जान नसकिने बताउनुभएको थियो ।