जोर्डनसँगको हारपछि नेपाली प्रशिक्षकले बाहना बनाउँदै भने : ‘पेनाल्टी नदिएको भए नतिजा फरक हुन्थ्यो’


Featured, खेलकुद

काठमाडौं । फिफा विश्वकप–२०२२ तथा एसियन कप–२०२३ अन्तर्गत दोस्रो चरणको छनोट खेलमा नेपाल जोर्डनसँग पराजित भएको छ । गएराति कुवेतको अल अहमद अन्र्तराष्ट्रिय स्टेडियममा भएको खेलमा नेपाल जोर्डनसँग ३–० गोल अन्तरले पराजित भएको हो ।

जोर्डनलाई जिताउने क्रममा बाहा फाइजल सिफले दुई र याजन अल अरबले एक गोल गरे । खेलको २४ औं मिनेटमा बाहा फाइजलले पेनाल्टीमा गोल गर्दै जोर्डनलाई सुरुवाती अग्रता दिलाएका थिए । नेपालका रोहित चन्दले जोर्डनका मौसा मोहमद सुलेमानलाई पेनाल्टी क्षेत्रमा लडाएपछि जोर्डनले पेनाल्टी पाएको थियो ।

नेपाली राष्ट्रिय फुटबल टिमका प्रशिक्षक अबदुल्लाह अलमुताइरीले जोर्डन विरुद्ध पेनाल्टी नभएको भए खेलको नतिजा फरक हुन सक्ने प्रतिक्रिया दिएका छन् । फिफा विश्वकप र एएफसी एसियन कपक छनोट अन्तर्गत जोर्डन विरुद्ध सोमबार ३-० ले पराजित भएपछि प्रशिक्षक अलमुताइरीले पेनाल्टीपछि खेल परिवर्तन भएको प्रतिक्रिया दिएका हुन् ।

‘हामीले राम्रो खेल्यौँ । पहिलो हाफमा एउटै गल्ती भनेको पेनाल्टी दिनुभयो । सायद त्यो पेनाल्टी नभएको खेल खेलको नतिजा फरक हुन सक्थ्यो ।’ खेलपछि अलमुताइरीले पोष्ट म्याच कन्फ्रेन्समा भने । त्यसपछि जोर्डनले धेरै आराम पाएर खेल्यो र गोल थपे ।’ उनले हारपछि खेलाडीलाई दोष नदिन र धैर्य गर्न फेरी भने । ‘खेलाडीलाई दोष नदिनुस् । उनीहरु भर्खर रियल फुटबल खेल्दैछन् ।

हामीले आफ्नो उत्कृष्ट प्रदर्शन गरेका हौँ ।’ उनले भने । ‘आगामी खेलमा सुधारिएको प्रदर्शनको आशा छ ।’ अलमुताइरीले अब अष्ट्रेलिया विरुद्ध हुने खेलमा ब्यालेन्स्ड फुटबल खेल्ने बताए । यसअघि जोर्डनको घरेलु मैदान अम्मानमा २०१९ मा भएको खेलमा नेपाल ३-० ले नै पराजित भएको थियो ।