ब्राजिलले अर्जेन्टिनालाई ५-० ले हराउँछ भन्ने ब्राजिलका राष्ट्रपति अर्जेन्टिनाले जितेपछि अस्पताल भर्ना


बिदेश

काठमाडौं । केहिदिन अगाडि कोपा अमेरिकाको फाईनलमा ब्राजिलले अर्जेन्टिनालाई ५-० ले हराउँछ भन्ने ब्राजिलका राष्ट्रपति जेयर बोल्सोनारो अस्पताल भर्ना भएका छन् । अर्जेन्टिनाले कोपा अमेरिका जितेदेखि लगातार हिक्क-हिक्क आएपछि उनको आकस्मिक सर्जरीको आवश्यकता हुन सक्ने ब्राजिलको राष्ट्रपति कार्यालयले बताएको छ ।

बोल्सोनारोको आन्द्रामा देखिएको केही अवरोधको विषयमा जाँच गराउन उनलाई साओपाउलोस्थित एक अस्पतालमा सारिएको छ । सामाजिक सञ्जाल ट्वीटरमा एक पोस्ट गर्दै बोल्सोनारोले आफू छिटै नै फर्किने बताएका छन् । ६६ वर्षीय बोल्सोनारोको स्वास्थ्यको विषयमा सन् २०१८ देखि नै चिन्ता व्यक्त गरिएको थियो । सन् २०१८ मा निर्वाचनको प्रचारको क्रममा आ क्रम ण कारीको एक समूहले उनीमाथि च क्कु आ क्र म ण गरेको थियो । जसको कारण उनको आन्द्रमा ग म्भीर चो ट देखिएको थियो ।

उक्त घ ट नामा बोल्सोनारोले शरीरको ४० प्रतिशत रगत बगेको थियो र त्यसयता उनले धेरैपटक स र्जरी गराइसकेका छन् । समाचारमा उल्लेख गरिए अनुसार बुधबार ब्रासिलियास्थित सेना को अस्प ता लमा लगिएको थियो, जहाँ उनी चिकित्सकको निगरानीमा थिए ।

यद्यपि सन् २०२८ देखि बोल्सोनारोको उपचारमा संलग्न डाक्टरले उनलाई साओपाउलो लैजानुपर्ने बताएका थिए । बोल्सोनारोका छोरा फ्लावियोले सीएनएनसँगको कुराकानीमा आफ्ना बाबुको सामान्य स र्जरी गरिएको र पेटमा भरिएको पानी बाहिर निकालिएको बताएका छन् । राष्ट्र पति बोल्सोनारोलाई कुरा गर्नमा समस्या भइरहेको उनको भनाइ छ । एजेन्सीहरुको सहयोगमा

टोकियो ओलम्पिकमा जाने नेपाली टोलीलाई राष्ट्रपतिबाट बिदाई

जापानमा आयोजना हुने टोकियो ओलम्पिकमा सहभागी जनाउने नेपाली टोलीलाई राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले बिदाई गर्नुभएको छ । उहाँले बिहीबार राष्ट्रपति भवन शितल निवासमा टोलीलाई शुभकामना दिई बिदाई गर्नुभएको हो । टोकियो ओलम्पिकमा नेपालबाट ५ खेलाडीसहित २६ सदस्यीय टोलीले सहभागिता जनाउने छ ।

टोकियो ओलम्पिकमा पौडीबाट गौरिका सिंह र एलेक्जेन्डर शाह, एथलेटिक्सकी सरस्वती चौधरी, सुटिङकी कल्पना परियार र जुडोकी सोनिया भट्टले प्रतिस्पर्धा गर्ने छन् । ओलम्पिकको उद्घाटनको मार्चपासमा गौरिका सिंहले नेपालको झण्डा बोक्ने छिन् । टोलीको सेफ द मिसनमा राष्ट्रिय खेलकुद परिषद् राखेपका सदस्य सचिव रमेशकुमार सिलवाल रहेका छन् ।

सिलवालको नेतृत्वमा १० सदस्सीय टोली शुक्रबार जापान जाँदैछ । सिलवालसँगै टोलीमा दुई खेलाडीद्धय सोनिया र कल्पना, प्रशिक्षकद्धय जुडोका सूर्यनारायण श्रेष्ठ र सुटिङका असिम यादव पनि जापान जाने छन् ।

त्यस्तै हेडक्वाटर अफिसियल रहेका एनओसीका कार्यकारी निर्देशक चतुरानन्द राज बैद्य, टिम लिडर सुनिलकुमार श्रेष्ठ, तुलसी थापा, प्रकाश शमशेर राना र मेडिकल अफिसियलको रुपमा सुर्य नारायण श्रेष्ठ जापान जाने छन् । यसअघि पौडीको तीन सदस्यीय नेपाली टोली जापान पुगिसकेको छ । टोकियो ओलम्पिक साउन ८ गतेदेखि शुरु हुँदैछ ।