घरेलु मैदानमा रायो भालेकानोसँग बार्सिलोना स्तब्ध


खेलकुद

काठमाडौं, वैशाख १२ : स्पेनिस ला लिगा फुटबलमा बार्सिलोना पराजित भएको छ । आइतबार राति भएको खेलमा बार्सिलोना घरेलु मैदानमा रायो भालेकानोसँग १-० गोल अन्तरले पराजित भएको हो। नोउक्याम्पमा घरेलु टोलीलाई स्तब्ध पार्न रायो भालेकानोका अल्भारो गार्सियाले निर्णायक गोल गरे। उनले खेलको सातौं मिनेटमा गरेको गोल नै निर्णायक भयो।

सम्हालिन नपाउँदै गोल खाएको बार्सिलोनाले त्यसपछि ७१ प्रतिशत बल पोसेसन राखे पनि गोल फर्काउन नसक्दा पराजित हुन पुग्यो। यो सँगै बार्सिलोनाले घरेलु मैदानमा लगातार तेस्रो हार बेहोरेको हो। यसअघि युरोपा लिगमा आइनट्राख्ट फ्रान्कफुर्टसँग पराजित भएको बार्सिलोना त्यसपछि क्याडिजसँग पराजित भएको हो।

यो हारसँगै बार्सिलोनालाई ला लिगा उपाधि यात्रामा धक्का लागेको छ। सबै टोलीले समान ३३ खेल खेल्दा शीर्ष स्थानमा रहेको रियल म्याड्रिडको ७८ अंक छ। हारका बाजुत दोस्रो स्थानमा कायमै रहेको बार्सिलोना रियल भन्दा अझै १५ अंकले पछि छ। सेभिल्लासँग अंक बराबरी रहे पनि गोल अन्तरमा बार्सिलोना दोस्रो स्थानमा छ। यो नतिजासँगै रियललाई च्याम्पियन बन्न अब १ अंक मात्र बाँकी छ। आगामी खेलमा स्पान्योलसँगको बराबरी गरे उपाधि उचाल्नेछ।