काकाले बलात्कार गरेपछि गर्भवती बनेकी दश वर्षिया बालिकाले जन्माईन् शिशु


रोचक

एजेन्सी । भारतमा आफ्नै काकाले बलात्कार गरेपछि गर्भवती बनेकी एक दश वर्षिया बालिकाले शल्यक्रिया मार्फत शिशुलाई जन्म दिएकी छन् । यसअघि गर्भपात गराउन दिन उनले दिएको याचिकालाई अदालतले अस्वीकार गरेको थियो ।

उनले जन्म दिएको शिशुको तौल साढे दुई किलो रहेको छ । समय अगावै जन्मिएकी उनकी शिशुलाई हाल आपतकालीन स्वास्थ्य सेवा प्रदान गरिंदैछ । आमा र बच्चा दुवैको स्वास्थ्य ठिकै रहेको बताइएको छ । ती शिशुलाई अन्य कसैले धर्मपुत्री बनाइ पाल्न सक्ने ठानिएको छ ।

बलात्कृत बालिकाकी काकालाई पक्राउ गरिएको छ । बालिकाले ती काकाले गत सात महिनाको अवधिमा आफूलाई पटकपटक बलात्कार गरेको बताइन् । उनी गर्भवती भएको जुलाईको मध्यतिर थाहा भएको थियो ।

त्यतिखेर उनले पेट दुखेको भनेपछि अस्पताल लगिएको थियो । चन्डीगढको एक स्थानीय अदालतले गर्भवती भएको निकै समय भइसकेको र सो अवस्थामा गर्भपतन गर्दा उनको ज्यान जोखिममा पर्ने सक्ने चिकित्सकहरुको राय भएको भन्दै उनलाई गर्भपतनको अनुमति दिएको थिएन । पछि सर्वोच्च अदालतले पनि तिनै कारणहरु देखाएर गर्भपतन गर्न अनुमति दिएन । यस घटनाबारे भारतमा निकै बहस भएका थिए । एभिन्यूजबाट